İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 14:44 Bu haber 152256 kez okundu
 
KADINLARDA SAÇ EKİMİ TIRAŞSIZ ŞEKİLDE YAPILABİLİYOR !! ÖZELLİKLE ALIN DARALTMA İÇİN KULLANILAN EN İYİ YÖNTEM
Saçlarında azalma, dökülme yaşayan ve saç ekimi yaptırmak isteyen kadınların en büyük kaygılarından biri de saç ekimi için saç tıraşı olma endişesidir.
Gündem- Güvenlik Haberi
 KADINLARDA SAÇ EKİMİ TIRAŞSIZ ŞEKİLDE YAPILABİLİYOR !! ÖZELLİKLE ALIN DARALTMA İÇİN KULLANILAN EN İYİ YÖNTEM

Saçlarında azalma, dökülme yaşayan ve saç ekimi yaptırmak isteyen kadınların en büyük kaygılarından biri de saç ekimi için saç tıraşı olma endişesidir. Toplumdaki statü, konum ya da sadece görsellikten dolayı yaşanan bu kaygı sonucunda kadınlarda saç ekiminin tıraşsız şekilde yapılması alternatifi ortaya çıkmıştır. Bu tür kaygı yaşayan hastalara yönelik işlemlerin yapıldığını belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, tıraşsız saç ekimi sayesinde saç ekimi sırasında ve sonrasında kadınların görselliklerinde herhangi bir olumsuzluk görünmediğini sözlerine ekliyor. Op.Dr. Leyla Arvas kadınlarda saç ekimini sizler için detaylandırıyor;

Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi Hakkında

Tıraşsız saç ekimi kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Saçlarının güzel ve gür görünmesini isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntemin avantajlı olmasını sağlayan en önemli kriter saçları uzun olan kişiler tarafından seçilmesidir. Tıraşsız saç ekiminde sadece başın arka tarafında bulunan donör alan tıraş edilir ve uzun saçlar tıraşlı bölümü kolaylıkla saklayabilir.

Tıraşsız saç ekimi hem Doğrudan Saç Ekimi (DHI) hem de Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemiyle yapılabiliyor. Yapılan kontrollerde hasta için hangi yöntemin daha uygun olacağına ve hangi yöntem ile saç ekimi yapılacağına doktor karar veriyor ve kararını hastaya bildiriyor.

Bu yöntemi daha çok;

  • Başın üst kısımlarında ya da vertex yani tepe bölgesinde seyreklik olan kadınlar,
  • Saçlarında genel bir azalma, dökülme ve seyreklik bulunanlar,
  • Herhangi bir hastalık ya da kaza sonucunda, baş bölgesinde kısmi saç kaybı yaşayan kadınlara,
  • Alın çizgisini öne çekmek için geniş alına sahip kadınlar tercih ediyorlar.

 

Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi işleminden bir hafta önce hastaya kullanmaması gereken ilaç, bitkisel ürünler ve vitaminler hakkında uyarılarda bulunulur. İşlem günü işlemin nasıl yapılacağı, ne kadar süreceği, olası komplikasyonlar hakkında bilgiler verilerek yapılacak işlem tanıtılır. Saç çizgisi belirlenerek donör ve ekim bölgesi belirlenir. Bu aşama konsültasyon olarak isimlendirilir.

Donör alan steril edilerek ufak bir bölüm tıraşlanarak kısaltılır. Bu bölüm genel olarak saçların yoğun olarak bulunduğu ve kolay kamufle olabilen iki kulak arasından olmaktadır. İkinci aşama hazırlık aşamasıdır. Sterilizasyona ve anesteziye yöneliktir.

Tıraşlanan ufak bölgeden saçların rahat toplanması adına anestezi uygulanan bölümden greftler toplanarak özel bir solüsyonda ekim için bekletilir. Ekim yapılacak alana kanalların açılmasıyla beraber aynı derinlik, aynı açı ve aynı yönde ekim işlemi yapılır. Saçların uzayınca doğal görünmesi için açılandırma önem taşımaktadır. Bu bakımdan işinde profesyonel bir hekim tarafından uygulanır.

Eğer istenirse saç ekim işleminden sonra yapılacak mezoterapi yöntemiyle greftler daha güçlü hale getirilebilir.

 

 

Traşsız Saç Ekiminden Sonra İz Kalır Mı?

Kadınlarda saç ekimi traşsız olarak yapıldıktan yaklaşık 10 gün sonra saç ekimi yapıldığı hiç belli olmaz. Ayrıca saçları uzun olan kadınlar tekrar saçlarını uzatmak için beklemelerine gerek kalmaz. İş ve sosyal hayata adaptasyon süreci daha kısa zamanda olur. Traşsız saç ekiminde operasyon süresi biraz daha uzun sürebilir. Saç ekimini uygulayan hekimin ve yardımcı sağlık çalışanlarının sabırlı ve uzman olmaları gerekmektedir.

Kadınlarda Traşsız Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Traşsız saç ekim yöntemi denilince akla saçların hiç tıraş edilememesi anlaşılmamalıdır. Kadınlarda saç ekimi sonrasında ilk üç-dört gün boyunca ekim yapılan alana dokunulmaz, herhangi bir maddeyle temas edilmez, darbe ve çarpmalardan korunur. Ağır işlere, yorucu spor çalışmalarına, deniz-havuz-buhar-sauna aktivitelerine ve seks hayatına da yaklaşık 1-1,5 ay boyunca ara verilmelidir. Bu süre içinde güneşten mümkün olduğunca korunmalı, geniş kenarlıklı şapkalar takılmalıdır.

 

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda Saç Ekimi fiyatlarında hekime ve merkeze göre farklılıklar olabilmektedir. Sağlık Bakanlığından akredite alan merkezlerin haber ve internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Saç Ekimi Quartz Klinik’te Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yapılmaktadır. Quartz Poliklinik 0212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak Kadınlarda Saç Ekim randevusu oluşturabilirsiniz.

Op.Dr.Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

You Tube: drleylaarvas

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , KADINLARDA, SAÇ, EKİMİ, TIRAŞSIZ, ŞEKİLDE, YAPILABİLİYOR, !!, ÖZELLİKLE, ALIN, DARALTMA, İÇİN, KULLANILAN, EN, İYİ, YÖNTEM,
Yorumlar
Haber Yazılımı