İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 13:35 Bu haber 2567 kez okundu
 
İhtiyacınıza Uygun Yüz Temizleme Jellerini Jeuvenile Üzerinden Alabilirsiniz
İhtiyacınıza Uygun Yüz Temizleme Jellerini Jeuvenile Üzerinden Alabilirsiniz
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
İhtiyacınıza Uygun Yüz Temizleme Jellerini Jeuvenile Üzerinden Alabilirsiniz

 

Jeuvenile tarafından satışa sunulmuş çok sayıda kişisel bakım ürününe hemen sahip olabilirsiniz. Cilt lekeleri, sivilce izleri, aşırı cilt yağlanması, ciltte kuruluk, kaşıntı, deride döküntü sorunlarını giderebilmek ya da henüz ortaya çıkmadan engelleyebilmek çok basit! Cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayacak yüz temizleme jelleri, düzenli olarak kullanılmaları durumunda gözenekleri arındırır. Özellikle yağlı cilt tipine sahip kullanıcılar açısından düzenli kullanım gerçekleştirmek çok önemlidir. Kuru ciltlerin standart nem oranını elde etmesi için de mutlaka devamlılık gerekir.

Yüz Temizleyici Jel Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleyici jeller, tamamen kuru ya da ıslak olmayan nemli cilt üzerine uygulanır. Bu sebeple cilt suyla nemlendirilmelidir. Yeterli gördüğünüz miktarda jeli avcunuza sıkıp birkaç damla su yardımıyla köpürtüp yüzünüze uygulayabilirsiniz. Temizleme jellerinin yavaş uygulanması özellikle tavsiye edilen bir detaydır.

Acele etmeden, göz çevresi dışında yüzünüzün her tarafını iyice ovalamanız gerekir. Eğer tüm gözeneklerin jel ile etkileşim kurmasını sağlayıp yavaş ve doğru bir bakım uygularsanız, meydana gelecek bazı durumlar şöyledir:

  • Yavaş uygulama sırasında cilt gözenekleri iyice açılır. Temizleme jeli içerisinde bulunan anti - bakteriyel bileşenler tüm yağ ve ölü deri hücrelerini tamamen temizler.
  • Jel uygulaması için yeterli zaman ayrılırsa gözenekler derinlemesine temizlenebilir. Kısa süreli uygulamalar yüzeysel bir temizlik sağlayacağı için yüz temizleme jeli  mümkün olduğu kadar uzun süreyle cilde uygulanmalıdır.
  • Jelin cilde uygulanmasından sonra yüzü bol su ile yıkamak gerekir. Yeterli miktarda su kullanmanız, gözenek diplerine ulaşarak zararlı maddeleri etkisiz hale getiren bileşenlerin cilt yüzeyinden atılmasını sağlar. Durulama sırasında az kullanılması, daha sonra gözenekler ile temiz hava arasındaki etkileşime engel olabilir.

Yüz Temizleyici Jel Çeşitleri Nasıl Etki Eder?

Yüz temizlemek için kullanılan jeller, esas olarak cilt gözeneklerinde biriken yağı sökme işlevi gösterir. Cilt tabakasının ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak için ise allantoin ve aloe vera aktifleri nemlendirici etki meydana getirir. Yağlı ciltler için temizleme jeli kullanırken, gözenek temizleme işlevinin ön plana çıktığı görülür.

Kuru ciltler için temizleme jeli kullanımında, epidermisin cansız ve mat görünmesine yol açan kuruma sorunu tedavi edilir. Bu ise deri hücrelerinin ihtiyacı olan ideal nemin sağlanmasıyla mümkün olur. Tüm cilt temizleme ürünleri esasen aynı işleve sahip olsa da, gerçekleştirilen bakımlar ürün tipine göre farklıdır. Yağlı ciltlerde aşırı yağ salgısını azaltmak, kuru ciltlerde nem oranını artırmak öncelikli hedeftir.

Yüz Temizleme Jeli Kullanmamanın Sonuçları Nelerdir?

Bazı kimseler yüz temizliğinde jel ve tonik benzeri ürünlerin kullanılmaması gerektiğini düşünebilir. Bunlar yerine yüzü normal sabunla yıkamanın da aynı temizliği sağlayabileceğine inanan kişiler ne yazık ki yanılırlar. Cilt bakım jelleri kullanmamak, cilt tipinize uygun olan verimli bakımı temin edememeniz anlamına gelir.

Yağlı, kuru, kaşıntılı, sivilceli, siyah noktalı, kırmızı akneli, beyaz akneli ve mat ciltlerin her biri için ayrı ayrı ürünler mevcuttur. Bakım ihtiyaçlarınızı doğru metotlar aracılığıyla gidermemiz halinde yaşayabilecek olduğunuz aksilikler şöyledir:

  • Siz farkında bile olmadan çok sayıda dermatolojik hastalık ortaya çıkabilir.
  • Cilt yüzeyinizde matlık, kırışma, sivilce ya da akne problemleri görülebilir.
  • Gözeneklerin tıkanması ve uzun bir zaman boyunca temizlenememesi cildi yıpratabilir.

Jeuvenile Yüz Temizleme Jelinin Düzenli Kullanılması Halinde Nasıl Sonuçlar Alabilirsiniz?

Jeuvenile’in en iyi yüz temizleme jeli seçenekleri, düzenli kullanım gerektiren kaliteli ürünlerdir. Eğer cildiniz için uygun olan temizleme jelini bu günden itibaren kullanmaya başlarsanız, glikolik asit ve okka gülü yağı sayesinde cildinizin hijyenini üst seviyede sağlamış olursunuz. Hayal ettiğiniz pürüzsüz ve parlak cilde sahip olmak, Jeuvenile markasının yüz temizleme jelleri ile kısa sürer.

Detaylı bilgi için https://www.jeuvenile.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İhtiyacınıza, Uygun, Yüz, Temizleme, Jellerini, Jeuvenile, Üzerinden, Alabilirsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı