İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kartal Çocuk Korosu'ndan Çav Bella
Kartal Çocuk Korosu'ndan Çav Bella
Kartal Cemevi ve LÖSEV, Başkan Yüksel'i Ziyaret Etti
Kartal Cemevi ve LÖSEV, Başkan Yüksel'i Ziyaret Etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Mehmet Erdoğan
Mehmet Erdoğan
Füsun Erayla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 94. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz..
Füsun Erayla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 94. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz..
Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 13:45 Bu haber 2206 kez okundu
 
Gazeteciler, Kadıköy'de Yürüdü
Gazeteciler, meslektaşları için Kadıköy’de bir araya geldi. El ele yürüyen gazeteciler tutuklu gazeteci Ahmet Şık’ı da hatırlattı.
- Haberi
Gazeteciler,  Kadıköy'de Yürüdü

‘Dışarıdaki Gazeteciler’ ve basın özgürlüğü savunucuları, Cumhuriyet gazetesi davasının dördüncü duruşması öncesi Kadıköy’de bir araya gelerek yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşte Cumhuriyet davası tutuklularından gazeteci Ahmet Şık’ın 300 gündür özgürlüğünden mahrum olduğu hatırlatıldı.

Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’nda bir araya gelen ‘Dışarıdaki Gazeteciler’, cezaevlerindeki gazetecilerin serbest bırakılması için Kadıköy Boğa heykelinde doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe birçok gazetecinin yanında, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Barış Yarkadaş, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Nuri Günay, EMEP MYK Üyesi Abdullah Levent Tüzel, Tiyatrocu Gülriz Sururi de katıldı.

EL ELE YÜRÜYÜŞ…

Birçok siyasetçi ve gazeteci el ele yürüyerek; “Susma haykır özgür basın vardır. İnan çıkacak yine yazacak. Ahmet çıkacak yine yazacak.  Hemen şimdi adalet, hemen şimdi özgürlük” sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

Yürüyüş boyunca sık sık “Mahir çıkacak yine yazacak. Tunca çıkacak yine yazacak. İsiminaz çıkacak yine yazacak. Havva çıkacak yine yazacak’ sloganları atıldı.

TAHAMMÜL SINIRLARI ÇOKTAN AŞILDI

Yürüyüş Boğa heykelinde son buldu. Burada ‘Dışardaki Gazeteciler’ adına konuşan Gülşah Karadağ; “Onlarca gazeteci tutsak oldukça hiçbirimiz özgür olmayacağız. Gazetecilerin tutsak edilmesi, yolsuzlukların hesaplarının sorulmaması, hukukun ayaklar altında çiğnenmesi yüzündendir. Katillerden hesap sorulmaması içindir. Sömürülen emekçinin, katledilen kadının çığlığının bastırılması içindir. Evet tüm bunlar hayatın gerçekleri. Bu yüzden Türkiye dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine sahip ülkesi. Artık yeter ve hayır diyoruz. Soluk almak istiyoruz. Tahammül sınırlarının çoktan aşılmış olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Açıklamanın ardından gazeteciler ve siyasetçiler birbirine sarılarak eylemi sonlandırdı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gazeteciler,, , Kadıköy'de, Yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı