İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Kasım 2021 - Çarşamba 15:26 Bu haber 731 kez okundu
 
‘Evrende Dönüşüm’ Sergisi TSKM’de açıldı
Maltepe İstanbul’da sanatın merkezi olmaya devam ediyor. Ressam Nina Selvin Mutlu’nun “Evrende Dönüşüm” isimli ikinci resim sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
- Haberi
‘Evrende Dönüşüm’ Sergisi TSKM’de açıldı

Çalışma yaşamına bir şirkette yönetici olarak devam eden Mutlu, “Çocukluk yıllarından bu yana resim yapma tutkum vardı. Resim yapma konusunda ailemden çok büyük destek gördüm. Lise döneminde atölye çalışmalarında anatomi, desen, renk eğitimleri aldım. Sergimde kendi ruhsal yolculuğumu farklı teknikler ve malzemelerle birleştirerek sundum. Evreni, yaşamı, ruh, beden-varlık ilişkisini anlattım. Yaşamda her canlının birbirine ihtiyacı var. Diğer canlılar fark ediyor insanoğlu ise her zaman bunu fark edemiyor. Eserlerimde bunları yansıttım” dedi. 

ESERLERİNDE ŞAMANİZMDEN ETKİLENDİ

Serginin açılışında Türkan Saylan Kültür Merkezi Kültür Sanat Koordinatörü Kubilay Erdelikara tarafından Mutlu’ya plaket takdim edildi. Mutlu, sergide Anadolu ve Orta Asya topluluklarında varlığını sürdüren Şamanizm inancından ve geleneklerinden etkilendiği eserlerine yer verdi. Kaplan, akbaba, baykuş, güvercin  ve atları, yarış atlarını resmettiği etkileyici tabloları sanatseverler ile buluşturdu. Mutlu’nun farklı desen uygulamalarına yer verdiği sergisi 15 Kasım’a dek Galeri Maltepe’de ziyarete açık olacak. (10.11.2021)

 
Kaynak: (ÇHA) - Maltepe Belediyesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: ‘Evrende, Dönüşüm’, Sergisi, TSKM’de, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı